KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15059175
nr 1505 9175
Spiros Xenos
(1881-1963), Sverige
Oljemålning, Signerad, familjeporträtt. Olja på pannå, 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Spiros Xenos, född i Aten 1881, död i Göteborg 1963, grekisk-svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 november 2022
kl 20:38:47
28/11 18:19:15
Spiros Xenos
Läs mer om Spiros Xenos